2. Конденсація

Процес конденсації
Поряд із вильотом молекул із рідини відбувається й «протилежний» процес: деякі з молекул пари, шо завжди витають над поверхнею рідини, влітають у рідину й залишаються там.
Процес переходу речовини з газоподібного стану в рідкий називають конденсацією.
Таким чином, випаровування і конденсація завжди відбуваються одночасно, і «підсумковий результат» залежить віл того, який із цих процесів відбувається з більшою швидкістю. Якщо «перемагає» випаровування, то рідина перетворюється на пару: висихають калюжі, вологі речі. Якщо ж «перемагає» конденсація, то пара перетворюється на рідину: випадає роса, сухі речі зволожуються.
Процес конденсації води в природі ми спостерігаємо щодня. Чи то це крапельки роси на листі (водяна пара накопичується в повітрі вдень, а над ранок, охолоджуючись, конденсується), чи то це хмари (вологе повітря піднімається у верхні шари атмосфери, конденсується, утворюючи хмари), чи то це туман (удень відбувається інтенсивне випаровування з поверхні водойм, а ввечері насичене водяними парами повітря внаслідок охолодження конденсується).
 Перехід речовини з рідкого в газоподібний стан широко використовується в техніці. Наприклад, на електростанціях пара, отримана з води, приводить у дію парові турбіни.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Робота у середовищі online Test Pad

Презентація "Робота в середовищі "online Test Pad"